Metsseajahil Kohtla-Nõmmel!

1. veebruaril toimus Kohtla-Nõmme jahimaadel jaht ’’Metsseajahis ainult naised’’. Jahimehi ja naisi oli kokku 40.

Hommikul koguneti Ida-Virumaale Kohtla-Nõmmele. Enne jahi algust rääkisid Eliise Kuusmik ja jahijuhataja Rasmus Rooden päevaplaanidest ja küttimissoovitustest. Jahti peeti metssigadele ja hundile, kes oli hommikul planeeritud jahipiirkonnas vähesel lumel jälgi teinud. Ajajad olid kohalikud jahimehed koos koertega ja kütiliinides olid ainult naised.

Jahipäeva ilm oli vähese lumega, mistõttu oli metsseakarjade leidmine raskendatud. Tänu tublidele ajajatele ja koertele saadi üksikud sead liikuma ja ühel täpsel kütil õnnestus küttida metssiga.

Jahipäeva lõppedes austati looma, süüdati lõke ja valiti jahikuninganna. Seekord oli neid kaks. Esimesel jahikuningannal õnnestus tabada edukalt metssiga. Teist jahikuningannat premeeriti õige valiku eest: kütt võttis arvesse hommikuse jahijuhataja soovituse suuri emiseid mitte küttida ja lasi looma kütiliinist koos koeraga läbi.

Kohtla-Nõmme jahtkond tänab kõiki toetajaid, kohalikke jahimehi ja naiskütte toreda jahipäeva eest. Niisamuti tänab Naisküttide Selts toreda jahi, korralduse ja meeleoluka päeva eest!