Naised püstitasid jahilkäimisega rekordi!

24.oktoobril toimus naisküttide traditsiooniline sügisjaht. Seoses Covid-19 levikuga välditi kogunemisi ning jaht toimus virtuaalselt. Naised läksid jahile oma jahiseltsidega ning postitasid endast jahil pildi. Naisküttide Selts kogus pildid kokku ning Mäetaguse Jahiselts, kes algselt jahti oleks korraldanud, valis piltide alusel jahikuninganna. Sel aastal sai tiitli Kaie Miller, Pärnumaalt.

Kaie jahilugu oli väga emotsionaalne:

“Minu lastud pull tuli põhimõtteliselt välja aju lõpus. Silmnähtavalt jooksust väsinud, tuli läbi noore männiku. Hingasin sisse ja hingasin välja. Nii nagu sihile jõudis, lugesin sarved ära. Sain lubatud hulga ähmis peaga loetud ja otsuse, et lasen, langetasin murdosa sekundi jooksul. Kui põder sihile astus, toimuski lask. Vaatasin, et loom jookseb üle sihi metsa, aga siiski aeglustas. Mõtlesin, et nii, Kaie, uuesti! Kindlalt uuesti!  Toimus kiire ümberlaadimine ja uuesti loom optikasse ja toimus lask, kukkus! Mõlemad lasud olid tabavad, loom oli visa. Aitäh kallis Diana, olen sulle ülimalt tänulik! Sellised hetked panevad jahindusest ja seltside olemasolust ning mõttest hästi aru saama. Mu jahimeestest kaaslaste rõõm ja toetus oli nii siiras ja soe ning see tekitas nii paganama hea tunde. Olen ülimalt õnnelik ja uhke naiskütt! ”

Jahilkäinute meeleolukat pildigaleriid saab vaadata siit:

https://photos.google.com/share/AF1QipPNrlff1W9nZws7ouZ2sPlIpwBUR2T5DOkb78RMp6YJwq0pJs30n8iKUrWJ3PJwJQ?key=U3F0aTlueTFLTXlxMFVCRTFZby1LUXh0SmhIS0d3

Naisküttide Selts tänab kõiki osalejaid – keda kokku oli kindlasti enam kui 100 ehkki tähtajaks registreerus 99 naist. Samuti suur tänu MTÜ Mäetaguse Venatorile, kes pani välja auhinna kuningannale ning kelle juures toimub loodetavasti ka meie järgmine ühisjaht, kui olukord viiruse levikuga taandunud on.