Taksidermia koolitus

15.05.2016 toimus Eesti Naisküttide Seltsil õppepäev taksidermisti Janno Langi juures Kergu külas Pärnumaal. Esmalt tutvustas Janno Lang oma lastud ning pargitud ja topisteks valmistatud eri mandrite loomi. Kõige huvitavamad neist olid Aafrikast ja Ameerikast toodud trofeed. Ka pakkusid huvitavat vaatepilti seinal olnud suure karu vaip ja 9 pealine hundi „kari“.

Kohapeal rääkisid naiskütid omadest kogemustest ning arutlesid suuremaid probleeme loomade nahastamisel, esitati ohtralt asjakohaseid küsimusi.Esimene küsimus enne noaga naha kallale asumist on: kas teha topis, büst või hoopis vaip ? Janno Lang õpetas, kuidas kõige õigemini nahastada, et nahk oleks silmale ilus vaadata ja ka hindajatel oleks hea hinnata. Lisaks nahastamisele selgitas Janno Lang, kuidas nahka säilitada kuni nad jõuavad taksiderministini. Põhiliseks lauseks kujunes: „Soola ei ole kunagi vähe!“. Lisaks loomadele rääkis Lang, kuidas valmistada lindudest ilusaid linnutopiseid.

Naiskütid jäid õppepäevaga väga rahule ja said juurde palju uusi kogemusi. Janno Langi kollektsioonist pani naisküttide silmad kõige enam särama hundikari. Märkimisväärne oli ka ilvese topis, millel oli taga pikk ja südant soojendav lugu. Keda täpsemalt huvitab, milline lugu sinna taha jääb, siis on võimalus osaleda taas juba sügisel õppepäeval. Rohkem infot Janno kohta www.jannolang.ee