Talvised jahid

Naisküttide 2021-2022 jahihooaja talv on pakkunud mitmeid toredaid jahte erinevates Eesti piirkondades – nii mandril kui saartel ning hea meel on tõdeda, et pandeemia tingimustes on võimalik turvaliselt ja tervislikult koos aega veeta ja metsas käia. Metssea jahid on olnud põnevad ja mitmekülgsed ning toonud juurde palju uusi tarkusi ja teadmisi, mida edasiseks jahitegevuseks kaasa võtta. Nii on saanud selgeks, et paksu lumega tingimustes on raske nii metsloomadel kui jahikoertel ning võimalusi pääseda on metsloomal vähem. Samuti on suurem risk jahikoera vigastuste tekkimiseks.

Saarte jahid on õpetanud seda, et loomad on saared julgemad ning pigem ei karda inimest, samas kui metsseakari laiali ajada, siis liigub karja iga liige erinevas suunas, mis teeb koera töö taaskord raskemaks ning jahi metslooma suhtest vaadatuna edukaks. Samuti on osade saarte metssea põrsad oluliselt väiksemat mõõtu kui mandri põrsad.

Meie jahtide võõrustajad on olnud suurepärased juhid, õpetajad, sõbrad ning Eesti Naisküttide Seltsil on siiralt hea meel, et oleme ikka ja jälle uutesse jahiseltskondadesse oodatud ja ka  uuesti tagasi oodatud . Aitäh kõikidele meie võõrustajatele, et olete nõus olnud meile oma jahimaad tutvustama ja meiega oma jahisaaki jagama.

Meie seltsiga on liitunud talve jooksul 3 uut liiget ning kõik, kes meie toimetuste vastu huvi tunnevad ja soovivad naiste tegevusi Eesti jahinduses aja ja pühendumusega toetada, on meie ridadesse alati oodatud.